Jakie korzyści  płyną z prania derek i czapraków?

Regularne pranie derek i czapraków, zapewnia dobrą ochronę przed groźnymi chorobami skóry u naszego konia np. grzybicy. Dodatkowo zabezpiecza ją  przed otarciami wynikającymi często z braku odpowiedniej higieny. W związku z tym lepiej zapobiegać czyszcząc systematycznie koce niż leczyć zmienioną chorobowo skórę konia miesiącami. Zdrowie pupila zależy od prawidłowej pielęgnacji pledów. 

Koce i czapraki bardzo często są mocno przepocone i najładniej nie pachną. Dzieje się tak dlatego, iż konie w przeciwieństwie do innych zwierząt pocą się na całej powierzchni ciała. Chcą w ten sposób pozbyć się nadmiaru ciepła i wyregulować temperaturę.W końskim pocie znajduje się aż 5% białka. Po wyschnięciu wyraźnie widać na sierści konia biały i słony nalot. To mieszanka białka i soli, która działa drażniąco i niszcząco na skórę, a także na sprzęt. Koń z potem oczyszcza swój organizm wydalając  szkodliwe składniki takie jak mocznik. W związku z tym tkaniny  długo nie prane  ulegają zniszczeniu w takim środowisku.

Najlepiej :

1 Regularnie dbać o tekstylia jeździeckie i

2 Systematycznie dostarczać swoje akcesoria do pralni 

Pierwszym krokiem jest wybór pralni, która profesjonalnie zadba o  nasz sprzęt używając do tego odpowiednich maszyn i środków piorących. 

Usługa godna uwagi  to pralnia Clean Horse. Czekamy na telefon od Ciebie. Zadzwoń lub napisz i zamów usługę.

Systematyczne pranie  derek i czapraków

Trenując często powinniśmy oddawać brudny sprzęt jeździecki przynajmniej raz na dwa tygodnie. Systematyczne czyszczenie na pewno przedłuży żywot tkaninom. Szczególną uwagę należy poświęcić pielęgnacji jesienią i zimą. Konieczne jest dokładne czyszczenie koni i regularna dezynfekcja tkanin. Nasze urządzenia przeznaczone są do pielęgnacji sprzętu jeździeckiego (np.pranie derek) ,dlatego doskonale radzą sobie z brudnymi i przepoconymi kocami i czaprakami. Liczba obrotów  bębna jest dostosowana do każdego programu prania. Tekstylia jeździeckie nie są pogniecione pomimo odwirowania. Co najważniejsze pranie jest czyste, bez plam, bez zapachu, bez bakterii, roztoczy i grzybów.